• Proforient 9. ročník

• Vážení rodičia 9. A triedy,

Tohto roku sa uskutoční LEN telefonická konzultácia ohľadom PROFORIENT-u. Dňa 24.02.2023 od 9,00-14,00 Vám bude k dispozícii p. Sonlajtnerová, s ktorou môžete konzultovať osobnostný profil Vášho dieťaťa v kontexte so správnym výberom školy na t.č. 0904 881 441.  Je Vám k dispozícii len v tento deň a v tomto čase.

Ďakujem za porozumenie

• 3. B Bábkové divadlo

• Deti z 3. B si nacvičili krátke bábkové divadlo na námet rozprávky Jána Uličianskeho Kapitán Kukuk. Divadlo predviedli kamarátom z 1. A a 1. B.

• VŠETKOVEDKO

• Dňa 30.11.2021 sa konal ďalší, 13. ročník vedomostnej súťaže VŠETKOVEDKO pre žiakov 2. – 4. ročníka. Celkovo zabojovalo o titul VŠETKOVEDKO viac ako 21 tisíc žiakov z celého Slovenska, vo Všetkovedko 2 – 7845 žiakov, vo Všetkovedko 3 – 6926 žiakov, vo Všetkovedko 4 – 6427 žiakov. Súťaž sa konala za prísnych epidemických opatrení, no i napriek tomu sa z našej školy zúčastnilo 41 žiakov. Z jednotlivých tried súťažili nasledovní žiaci:

2.A    Fedor Oravec, Filip Suchý, Andrej Németh, Bystrík Turčáni

2.B    Diana Bojdová, Gréta Bratková, Vivien Gerhátová, Martin Chňapek, Matúš Kysučan, Hana Malíková, Matúš Marko, Filip Mišovec, Alexis Ӧrvöšová, Daniel Točka

2.C    Lucia Molnárová, Teo Tvrdoň, Anabela Žáková

3.A    Michal Bednárik, Matej Gašaj, Richard Krajčovič, Alex Závodný

3.B    Eliška Danišíková, Timothy Gajdoš, Ema Majdanová, Adrián Michalovič

3.C    Aneta Bencová, Lucia Gorná, Michal Kotlár, Filip Krištof, Matúš Paška, Matej Prešinský

4.A    Katarína Bahelková, Lukas Hrebík, Lukáš Šima, Kristína Tináková,

4.B    Dominika Bojdová, Gregor Malík, Sofia Szárazová

4.C    Laura Babčanová, Viktória Dubajová, Max Fábry

V kategórii 2. ročník získal titul Všetkovedko Matúš Marko.

V kategórii 3. ročník zase Matej Gašaj

V najstaršej kategórii 4. ročník titul získala Katarína Bahelková a Laura Babčanová.

Srdečne gratulujeme víťazom i zúčastneným!

• Ako vidím knihu ja

• Krajská knižnica Karola Kmeťka vyhlásila výtvarnú súťaž "Ako vidim knihu ja". Žiaci 1. C a 3. A sa zapojili a nakreslili rôzne výtvarné práce. Použili rôzne techniky maľovania. Výtvarné práce žiakov budú vystavené v krajskej knižnici Karola Kmeťka v meste.

• Valentín na našej škole

• Dňa 14. februára sa na našej škole uskutočnila akcia s názvom „Valentínska pošta”. Zástupcovia žiackej školskej rady a pani učiteľky Zahoranová a Korompaiová pripravili vo vestibule školy krabicu do ktorej žiaci vhadzovali milé odkazy pre svojich spolužiakov, kamarátov a učiteľov. Následne naši poslovia poštu roztriedili a doručili svojim majiteľom. Mnohé valentínky nás veľmi potešili a vyčarili úsmev na tvári. Ďakujeme všetkým za účasť a veríme, že v tradícii budeme každoročne pokračovať.

• Karneval

• Dňa  17. 2. 2023 sa uskutoční školský karneval v priestoroch veľkej telocvične.

Tešíme sa na zaujímavé a originálne masky, na ktoré čaká sladká odmena.

• 3.C Enviráčik

• Opäť úspech  3.C v environmentálnej súťaži

Opakovane sme sa zapojili do čitateľskej súťaže s environmentálnou tematikou.

Prečítali sme príbehy, vyriešili úlohy a odmenou nám bola knižka s venovaním, pohľadnice a diplomy.

Dospoznávania , žiaci 3.C

• Na Vašom názore nám záleží

• Iste mnohí viete, že na našej škole funguje žiacky parlament. Zástupcovia jednotlivých tried sa pravidelne stretávajú, podieľajú sa na vytváraní tematicky ladených dní, diskutujú. Záleží nám totiž na tom, aby aj žiaci mali šancu prispieť svojimi nápadmi a návrhmi. Preto ak niekto, kto číta tieto riadky, má nejakú zaujímavú myšlienku, nech ju podsunie členom žiackeho parlamentu a možno aj práve ona sa zrealizuje a zožne v očiach našich žiakov úspech.

Ďakujeme za každý návrh, usmernenie, zdieľanie (instagramový účet:

nasa_zelena_skola_skultetyho).

Žiaci žiackeho parlamentu a p.uč. Zahoranová a Korompaiová