• Informácie výchovného a kariérového poradcu

• Informácie pre žiakov 9. ročníka

Žiaci 9. ročníka si vyberajú maximálne 2 + 2 odbory štúdia na SŠ.

Odbory sa delia podľa formy prijímacích skúšok na:

Talentové – termín odovzdania prihlášok je do 20. 3. 2023

Netalentové vrátane 8r. gymnázií – termín odovzdania prihlášok je do 20. 3. 2023

Žiak si môže podať prihlášku maximálne na:    2 talentové odbory        2 netalentové odbory

Čiže spolu až 4 prihlášky (nie je však možné mať napr. 3 talentové  a 1 netalentový odbor).

Podľa dĺžky štúdia a získaného vzdelania sa odbory ďalej delia na:

Učebné – dĺžka 3 roky, ukončenie výučným listom (žiaci nerobia prijímacie skúšky, o prijatí rozhodujú študijné výsledky na ZŠ a výsledok Testovania 9)

Na vybraných školách sa do poradia započítavajú aj úspechy z okresných (resp. vyšších) predmetových súťaží a olympiád, ktoré si žiak môže zapísať na prihlášku.

Študijné – dĺžka 4 až 5 rokov, ukončenie maturitnou skúškou (žiaci robia prijímacie skúšky pokiaľ nedosiahli v Testovaní 9 nad 90% z oboch predmetov); do prijímacieho konania sa ďalej započítavajú študijné výsledky – koncoročné známky z ročníkov 6., 7., 8., a polročné 9. a výsledky Testovania 9.

V prílohe sú  ďalšie potrebné informácie:

INFO_pre_9._ročnik.docx

Dátumy_pre_deviatakov.docx