• Informácie pre zákonných zástupcov žiakov 9. ročníka

• Žiaci 9. ročníka si vyberajú maximálne 2 + 2 odbory štúdia na SŠ.

Odbory sa delia podľa formy prijímacích skúšok na:

1. Talentové – termín odovzdania prihlášok je do 20. 3. 2023
            2. Netalentové vrátane 8r. gymnázií – termín odovzdania prihlášok je do 20. 3. 2023

Žiak si môže podať prihlášku maximálne na:

• 2 talentové odbory
            • 2 netalentové odbory

Čiže spolu až 4 prihlášky (nie je však možné mať napr. 3 talentové  a 1 netalentový odbor).

Podľa dĺžky štúdia a získaného vzdelania sa odbory ďalej delia na:

1. Učebné – dĺžka 3 roky, ukončenie výučným listom (žiaci nerobia prijímacie skúšky, o prijatí rozhodujú študijné výsledky na ZŠ a výsledok Testovania 9)
            2. Študijné – dĺžka 4 až 5 rokov, ukončenie maturitnou skúškou (žiaci robia prijímacie skúšky pokiaľ nedosiahli v Testovaní 9 nad 90% z oboch predmetov); do prijímacieho konania sa ďalej započítavajú študijné výsledky – koncoročné známky z ročníkov 6., 7., 8., a polročné 9. a výsledky Testovania 9.

Na vybraných školách sa do poradia započítavajú aj úspechy z okresných (resp. vyšších) predmetových súťaží a olympiád, ktoré si žiak môže zapísať na prihlášku.

V prílohe sú  ďalšie potrebné informácie:

INFO_pre_9._ročnik.docx

Dátumy_pre_deviatakov.docx

• Triedne RZ

• Dňa 29. 09. 2022 o 16,00 hod. sa uskutočnia triedne rodičovské združenia v príslušných triedach.

O 15,30 hod. sa uskutoční Rada rodičov v zasadačke na prízemí školy.

• 4.A Medzinárodný deň čokolády

• Dňa 13.9.2022 bolo vyučovanie v 4. A triede tematicky zamerané na čokoládu. Keďže je ten deň označovaný ako Medzinárodný deň čokolády, žiaci svojimi prinesenými čokoládovými výrobkami potešili nielen oči, ale aj chuťové poháriky. Totižto, okrem zaujímavých informácií o vzniku a výrobe čokolády absolvovali aj ochutnávku tých najrôznejších druhov. Snažili sa slovami vyjadriť chuť, ktorú cítili, svoje postrehy si priebežne zapisovali a v závere o nich diskutovali. Že sa nám takýto deň páčil, o tom niet pochýb.

• Oznam žiaci ŠKD

• Vážení rodičia,

teplú stravu bude pre vaše dieťa zabezpečovať od pondelka ZSS Baničova a MŠ Novomeského.

• Oznam – stravovanie

• Kvôli komplexnej rekonštrukcii školskej kuchyne a výdajne jedál nemôžeme  zabezpečiť teplé jedlo pre vaše deti v ŠKD v najbližších dňoch. Spolu so zriaďovateľom Mestom Nitra a Odborom školstva, mládeže a športu hľadáme optimálne riešenie tak, aby sme teplú stravu od budúceho týždňa zabezpečili.

Ďakujem za pochopenie a trpezlivosť.

Mgr. Henrieta Martincová

riaditeľka školy