• Pod lavicou 20

• V záložke Škola - Školský časopis  - nájdete nové číslo školského časopisu + Špecial Erasmus+

• 4.A Čítajte s nami

• I keď je naša škola z dôvodu vysokej chorobnosti zatvorená, žiaci IV.A triedy si ešte stihli vypožičať knihy z KKKK,  s ktorou úzko spolupracujeme. S pani knihovníčkou sme strávili príjemný čas, spoznali tvorbu slovenského spisovateľa Romana Brata a spomedzi množstva kníh si našli tie správne na príjemné trávenie dlhých zimných chvíľ. Veď ako sa vraví, kniha je najlepší tichý spoločník, a preto sa už teraz tešíme, keď si v januári o nich povieme a vzájomne si ich predstavíme.

Žiaci IV.A s p. uč. Zahoranovou

• 4.A Vianočná pošta

• Žiaci IV.A triedy sa rozhodli potešiť svojich najbližších zaslaním klasickej vianočnej pohľadnice. Dôsledne ju vypísali, pridali pekný vinš a s dobrým pocitom ju dnes vhodili do poštovej schránky. Veríme, že takáto vianočná pošta poteší všetkých, ktorým bola určená.

Žiaci IV.A s p.uč. Zahoranovou

• 4.A Hvezdáreň

• Dňa 12.12.2022 sa žiaci 4.A triedy zúčastnili pozorovania oblohy v priestoroch hvezdárne KOS, Nitra- Chrenová. Premenlivosť počasia nám dovolila nielen nazrieť na Slnko, samozrejme prostredníctvom ochranného filtra- sklíčka, ale dokonca po otvorení kupoly začali vôkol nás poletovať snehové vločky. Hoci nám bolo riadne zima, možnosť nazrieť cez ďalekohľad a byť bližšie k niektorým nebeským úkazom nás zahriala. Strávili sme tam príjemný čas, dozvedeli sa nové informácie z oblasti astronómie a zistili, že za hvezdárňou nemusíme cestovať do diaľav, ale že ju máme aj v našom meste.

Žiaci 4.A s p.uč. Zahoranovou

• Info pre rodičov Turnaj minihádzaná  7. 12. 2022 Šaľa

•

Dňa 7.12.2022 sa uskutoční turnaj v minihádzanej v MH Šaľa. Odchod autobusu o 8.00 hod parkovisko pred MH Nitra, Dolnočermánska ulica, prosíme doniesť deti k autobusu. Predpokladaný návrat do 13.00 hod. Žiaci budú odvedení trénermi do školy a družiny. Zo sebou treba vziať športové oblečenie, obuv do haly, desiatu, obed a nápoj.

Tréner S. Varga

• 6.B Výzva - Koľko lásky...

• Žiaci 6.B triedy s pani učiteľkou Bolhovou sa zúčastnili výzvy: ,, Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok.” Do výzvy prispeli aj žiaci z 1.stupňa a pani učiteľky. Všetkým zúčastneným ďakujeme za každý jeden príspevok a veríme, že aj vďaka nám budú mať “starkí” krajšie Vianoce.