• Milí žiaci a rodičia,

nastala situácia, ktorú nikto z nás neočakával a každého z nás to zasiahlo rôzne. Považujeme za potrebné, aby ste vedeli nasledujúce informácie:

• V prvom rade táto situácia u každého z nás vyvolala stres – čo je však prirodzená ľudská reakcia. Ak pociťujete nepokoj, úzkostné stavy alebo strach mali by ste si: prečítať nejakú dobrú knihu, relaxujte pri hudbe alebo dychových cvičeniach, zahrajte si spoločenské hry alebo si pustite dobrý seriál.
          • Chráňte seba a aj ostatných dodržiavaním opatrení, ktoré nám nariadili. Žiaci, vieme, že je to ťažké ale skúste naozaj minimalizovať osobný kontakt so svojimi rovesníkmi, aby sme predchádzali šíreniu ochorenia. Avšak, buďte v kontakte s kamarátmi a to cez mobily, sociálne siete alebo z balkóna či záhrady
          • Ďalej si môžete zacvičiť niečo jednoduché - zapojte sa celá rodina, nestrácajte humor a popri tom buďte k sebe láskaví a skúste si udržať režim dňa. To znamená, stanovte si čo budete kedy robiť (spoločné chystanie raňajok, upratovanie, chystanie obeda či večere, domáce práce a rôzne kreatívne aktivity, do ktorých sa zapojí celá rodina).
          • Ak by ste potrebovali psychologickú podporu, budeme vám k dispozícii cez mail: radkavoznicka@gmail.com a  michaela.olbertova@gmail.com - môžete nás kontaktovať a my sa vám budeme snažiť odpovedať.

Dávame do pozornosti rodičom stránku: VÚDPaP

Na tejto stránke nájdete odpovede ako s deťmi hovoriť o koronavíruse, taktiež sú tam podcasty a videá, ktoré si môžete pozrieť a vypočuť. Pracovníci vytvorili aj linku podpory pre rodičov, deti ale aj pedagogických zamestnancov - ak máte akékoľvek otázky, neváhajte ich kontaktovať.

školské psychologičky