• Karneval

• Dňa  02. 02. 2024 sa uskutoční školský karneval v priestoroch veľkej telocvične.

Tešíme sa na zaujímavé a originálne masky, na ktoré čaká sladká odmena.

• 4.C umelecký prednes

• Dnes sa v 4.C triede uskutočnila súťaž v prednese poézie a prózy – Hviezdoslavov Kubín.

Pripomenuli sme si život a dielo P. O. Hviezdoslava a užili si pekný triedny kultúrny program. Vypočuli sme si básne i prozaické príbehy. Najlepší recitátori získali pekné diplomy a malé darčeky. Odmenení boli aj ostatní recitátori . Všetkým žiakom patrí veľká pochvala za peknú a svedomitú prípravu.

Kategória poézia :   1. miesto : Nina Ďurková

2.miesto : Michaela Borothová

3.miesto : Matúš Paška

Kategória próza :     1.miesto : Matúš Solgaj

2.miesto : Matej Prešinský

3.miesto : Liliana Oškerská

Výhercom blahoželáme.

• Deň bez internetu

Pamätáš si, kedy si bol naposledy reálne aspoň deň offline? Naše životy sú už natoľko späté s internetom, že sme zabudli tráviť čas bez neho. Ani si neuvedomujeme, koľko skvelých činností nám vymizlo zo života, lebo ho trávime mnohokrát zbytočným scrollovaním.
            V pondelok, 29. januára, je Medzinárodný deň bez internetu. Priprav si teda niekoľko činností, ktoré by si mohol pokojne robiť bez internetu. Môžeš sa venovať napríklad čítaniu kníh, prechádzkam v prírode, alebo hrať spoločenské hry s rodinou a priateľmi. Ver tomu, že Tvoj deň bude rozhodne bohatý na zážitky. No hlavne si ich uchovávaj vo svojej hlave a nie na sociálnych sieťach. Aspoň na jeden deň.

Ak Ťa to ešte stále nepresvedčilo, tu je pár ďalších dôvodov, prečo si pripomenúť Medzinárodný deň bez internetu:
            • pretože je príliš ľahké vynechávať vzájomnú reálnu komunikáciu s rodinou, priateľmi a susedmi,
            • pretože internet môže byť návykový a tak nezaškodí šoková terapia – deň bez internetu,
            • pretože trávenie času na sociálnych sieťach nám neposkytuje dennú dávku vitamínov a         minerálov,
            • pretože my všetci potrebujeme čas na premýšľanie a reflexiu,
            • pretože reálny svet je obdivuhodné miesto,
            • pretože ak Ťa pobúril už len samotný nápad, určite potrebuješ deň bez internetu!

Prajeme Ti príjemný deň bez internetu! 🌳🌲🌳

Žiaci školského parlamentu

• Hviezdoslavov Kubín 2.st.

• Dňa 16.1. 2024 sa uskutočnilo školské kolo súťaže Hviezdoslavov Kubín v detskom prednese poézie a prózy.

Postupujúci školského kola:

II. kategória:

poézia - 1. miesto: Sára Galatová (6.A)

próza -   1. miesto: Melanie Mikulová (5.C)

III. kategória:

poézia - 1. miesto: Simona Naščáková (8.A)

próza -   1. miesto: Brigit Gallová (9.A)

Víťazom blahoželáme a prajeme veľa úspechov v okresnom kole.

• 4.C Tréneri v škole

• V rámci programu Tréneri v škole, ktorý je zameraný na prepojenie viacerých športov, sme sa aj my, žiaci 4.C triedy,  zapojili tentoraz do   športových GOLFOVÝCH aktivít. Vyskúšali sme si správne držanie golfovej palice,  cvičili presnosť, správne sústredenie a spoluprácu v skupinách. Na záver sme si zasúťažili v zbieraní čo najväčšieho počtu presne zasiahnutých bodov. Odmenou  nám boli pekné diplomy.

Pozdravujú žiaci 4.C triedy

• Štvrtácka exkurzia do Hlohovca

• 11. január 2024, krásny slnečný deň a naši štvrtáci odchádzajú na exkurziu do PLANETÁRIA v Hlohovci, kde majú prezentáciu o vesmíre blízkom i vzdialenom. Na prírodovede sa dozvedeli všetky tajomstvá aj záhady a v planetáriu mohli vidieť všetko v priamom prenose. Keďže nám prialo aj počasie, mohli sme spozorovať naše SLNKO, akoby bolo v našej bezprostrednej blízkosti. Pripravilo nám nádherné divadlo v podobe slnečných škvŕn o veľkosti našich piatich ZEMÍ. Potom sme mohli pozorovať najvrchnejšiu vrstvu nášho Slnka – KORONU a jej úžasné výbuchy hélia a ďalších plynov.

Po týchto vesmírnych zážitkoch sme sa presunuli do minulosti na HLOHOVSKÝ ZÁMOK z 13. storočia. Tam nás čakala prehliadka historických priestorov, ktoré sú späté s významnými šľachtickými rodmi od Abovcov, Ilokovcov až po Thurzovcov, Forgáčovcov a jednej z najbohatších a najdlhšie obývajúcich rodín tohto zámku, Erdödyovcov. Mali sme možnosť vidieť hodinový stroj z obrovských ozubených kolies, ktorý voľakedy odpočítaval čas na zámku. Tančiareň s najstaršou knihou na zámku, v ktorej v minulosti tancovala aj samotná uhorská panovníčka Mária Terézia i ďalšie zachovalé pamiatky doby minulej. Nádherné nádvorie a krásny zámocký park s budovou unikátneho Empírového divadla, ktoré je jediné zachovalé v Európe, ktoré funguje dodnes, boli posledné miesta našej exkurzie za zaujímavosťami našej krajiny i nášho vesmíru.

• Triedne RZ a Rada rodičov

• Dňa 23. 01. 2024 sa uskutoční o 15,40 hod rada rodičov v zasadačke

a triedne rodičovské združenia o 16,00 hod. v príslušných triedach.