• Vážení rodičia,

oznamujeme Vám, že dňa 22. 12. 2023 v piatok, riaditeľka Základnej školy, Škultétyho 1, Nitra  udeľuje žiakom školy riaditeľské voľno z prevádzkových dôvodov  podľa § 150 ods. 5 zákona č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení  niektorých  zákonov v znení neskorších predpisov. Posledný deň vyučovania pred prázdninami je štvrtok 21. 12. 2023 a nástup do školy po Vianočných prázdninách bude 08. 01. 2024 v pondelok.

• 6.A Vianočná pošta pre seniorov

• Obdobie pred Vianocami, ale aj počas nich je najmä pre seniorov smutným, pretože z rôznych dôvodov nemajú pri sebe svojich najbližších. P. uč. Korompaiová sa preto rozhodla so svojou triedou 6.A zapojiť do Vianočnej pošty, ktorá prebieha na celom Slovensku.

Hlavnou myšlienkou je potešiť seniorov a preukázať im súcit v neľahkej dobe. Vytvorili spolu 25 pozdravov, ktoré poslali do zariadenia pre seniorov vo Varíne. Po minuloročných skúsenostiach veríme, že aj tento rok potešíme mnohé babky a dedkov a spríjemníme im vianočný čas.

• 7.A Na krásnom modrom Dunaji

• Na krásnom modrom Dunaji....

... sa vypína galéria moderného umenia Danubiana, ktorej krásou a žiarivými farbami sa boli pokochať žiaci 7. A a niektorí naši deviataci. Po kultúrnom relaxe sme sa presunuli do Bratislavy. Navštívili sme viaceré múzeá, Dóm sv. Martina a poprechádzali sme sa historickým centrom. Samozrejme, nemohli sme obísť ani vianočné trhy na Hlavnom námestí. Zima nám síce vyštípala líca a nohy, ale hrial nás pocit radosti zo spoznávania zákutí Starého mesta a jeho predvianočná atmosféra.

• Okresné kolo OL SJL

• Dňa 15.11.2023 sa uskutočnilo okresné kolo súťaže Olympiáda zo slovenského jazyka. Našu školu reprezentovala Simonka Naščáková, žiačka 8.A triedy, ktorá sa opäť umiestnila na 1. mieste a postúpila do ďalšieho kola. Simonke gratulujeme a držíme palce v krajskom kole.

• Mikuláš v škole

• Aj tento rok do našej školy zavítal 6. 12. Mikuláš. Spolu so svojimi pomocníkmi anjelmi a čertami

chodili po triedach a prekvapili deti. Deti Mikulášovi spievali pesničky a zarecitovali básničky.

Nakoniec čertíci zlé deti postrašili a anjelici rozdali všetkým dobrým deťom sladké balíčky. Ďakujeme

za návštevu a na Mikuláša sa budeme opäť tešiť budúci rok!

• Mikulášska zbierka pre útulok

• Tak ako aj minulý rok aj tento sa uskutočnila v našej škole dobrovoľnícka zbierka pre psíkov a mačičky

z útulku v Nitre. Pani učiteľka Hološková zbierku iniciovala a dnes 6.12. spolu so žiačkami žiackeho

školského parlamentu odniesla všetky potrebné veci do útulku. Deti priniesli nielen deky ale aj

konzervy, granulky či hračky. Aj týmto spôsobom sme chceli preukázať súcit so zvieratkami, ukázať,

že nám na nich záleží a spraviť im radosť na blížiace sa Vianoce. Ďakujeme!

• Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok?

• Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok? Názov predvianočnej dobrovoľníckej zbierky hovorí sám

za seba. Náš žiacky školský parlament sa rozhodol urobiť radosť seniorom, a preto sa v našej škole

uskutočnila práve táto zbierka. Pre seniorov do DSS v Nitre vyzbierali rodičia, deti a učitelia našej

školy vyše 100 krabičiek plných prekvapení. Dúfame, že sa všetci darčekom potešia a zažijú pokojné

vianočné sviatky.    Ďakujeme!

• 2.B Na pošte

• Pohľadnica pre rodičov, starých rodičov alebo kamarátov. Na hodine slovenčiny sme sa naučili ako napísať pohľadnicu. Vyskúšali sme si to naozaj, pohľadnice sme napísali, určili správneho adresáta, nalepili správne poštovú známku a zašli sme na poštu. Teraz už len čakáme, či sme to urobili správne.

• 2.A,B Moje prvé peniaze

• Žiaci 2.A,B sa zúčastnili programu Moje prvé peniaze, ktoré pre nás urobilo EFC Centrum finančného vzdelávania, pod vedením pani Natálie Antošovej, M.S. Dozvedeli sme sa ako vznikli peniaze, ako sa platilo, keď peniaze ešte neboli, vyskúšali sme si podnikanie a ako vznikne zárobok. Aktivity deti bavili, preukázali veľa vedomostí, ktoré v tejto oblasti ovládajú.