• 26. september – Európsky deň jazykov

• Aj tento rok bola naša škola súčasťou Európskeho dňa jazykov. Jeho cieľom  je upozorniť na dôležitosť učenia sa jazykov, podporiť rozvoj viacjazyčnosti, jazykovej a kultúrnej rozmanitosti, interkultúrneho porozumenia a celoživotného vzdelávania. Naši žiaci mali možnosť dozvedieť sa viac informácií o cudzích jazykoch prostredníctvom prezentácií, kvízov, hier a IKT. Európsky deň jazykov 2023 má tento rok motto „Povedzte ÁNO jazykom!“

• Triedne RZ a Rada rodičov

• Dňa 28. 09. 2023 sa uskutoční o 15,30 hod rada rodičov v zasadačke a triedne rodič. združenia o 16,00 hod. v príslušných triedach.

• Mesto plné športu

• Boli sme tam.... žiaci ZŠ Škultétyho.

Pod Zoborom žijú aktívni ľudia. Dôkazom toho je množstvo športových klubov, ktoré v meste pôsobia. Pred pár dňami sa mnohé z nich predstavili širokej verejnosti priamo v centre Nitry - na Svätoplukovom námestí a na pešej zóne.

• 1.stupeň Európsky týždeň mobility

• Cieľom Európskeho týždňa mobility bolo znížiť premávku automobilov na cestách, zlepšiť kvalitu ovzdušia znižovať negatívne dopady dopravy na životné prostredie

Aj my, žiaci, od tých najmenších prváčikov až po najstarších štvrtákov sme sa ako každoročne aktívne zapojili a pripomenuli si význam ochrany životného prostredia.

Upevnili sme si pravidlá cestnej premávky, bezpečnej jazdy na kolobežke, zdôraznili nebezpečenstvá súvisiace s neopatrnou jazdou. Prešli sme si dopravným zábavným kvízom, nezabudli sme ani na ochranné prvky pri jazde na kolobežke či bicykli, porozprávali sme sa o výhodách pešej chôdze pre zdravie a životné prostredie.

Na školskom dvore sme si vytvorili prekážkové dráhy a zabavili sa jazdou na kolobežkách.

Pozdravujú žiaci 1. až 4.ročníka