• Školský ples

• Dňa 22. februára sa u nás v škole uskutočnil premiérovo 1. Žiacky školský ples. Z iniciatívy žiačok 9. ročníka a p.uč. Korompaiovej sa žiacky školský parlament rozhodol udalosť zorganizovať. V priestoroch veľkej telocvične sa v oblekoch, košeliach a spoločenských šatách zišli žiaci a žiačky 8. a 9. ročníkov. Spoločne s pani učiteľkami sa zabávali až do neskorších večerných hodín. Na plese nechýbala večera, torta, tombola, spevácke a tanečné vystúpenia detí z tanečnej školy House of Dance či voľba kráľa a kráľovnej plesu. Ďakujeme všetkým žiakom a pani učiteľkám, ktoré sa zapojili do príprav a výzvu pripraviť ples zvládli vynikajúco. Dúfame, že budúci rok opäť uskutočníme ďalší úspešný ročník.

• Valentínska pošta

• Tradične aj tento rok sme pri príležitosti 14. februára – Dňa všetkých zaľúbených, zorganizovali v našej škole písanie valentínskej pošty. Zástupcovia školského žiackeho parlamentu poštu roztriedili a poroznášali svojim majiteľom do každej triedy. Pozdravy či už pre spolužiakov alebo učiteľov boli veľmi pekné, úprimné ale aj vtipné. Ďakujeme za množstvo valentínok, ktoré ste vytvorili a potešili svojich kamarátov.

• Detský čin roka

• V našej škole sa počas februára uskutočnila zbierka pre deti z detských domovov – Detský čin roka. Najviac hračiek, kníh a spoločenských hier sme dostali od žiakov prvého stupňa. Chceli by sme sa vám, všetkým darcom, veľmi pekne poďakovať za to, že ste sa dokázali vzdať svojich vecí pre radosť iných detí.

• Naši dejepisári nesklamali

Dňa 5. februára 2024 sa uskutočnilo okresné kolo dejepisnej olympiády. Náročný test sa skladal z troch častí. V prvej museli súťažiaci odpovedať na otázky z histórie vybraných hradov a zámkov Slovenska, v druhej z učiva dejepisu príslušného ročníka a v tretej z regionálnej histórie Nitry. Našu školu reprezentovali Andrej Ján MasarykJanka Maľová (obaja VII.C), ktorí sa po náročnej príprave vo veľkej konkurencii nielen nestratili, ale zaznamenali fantastický úspech. Janka dosiahla 89,5 bodov (zo 100) a obsadila tretie miesto, Andrej s rovnakým počtom bodov (pri rovnosti rozhodli o poradí body za prvú časť otázok o hradoch) obsadil druhé miesto a zabezpečil si tak postup do krajského kola. Obom účastníkov gratulujeme za vynikajúcu reprezentáciu našej školy a Andrejovi budeme držať palce v ďalšom kole.

Peter Vasaráb

• 4.A Projekty

• Lesné spoločenstvo, tak znela téma projektu, ktorý deti robili. Cieľom práce na projekte bolo zhrnutie vedomostí, vlastných skúseností z daného tematického celku a nadobudnutie praktických zručností pri tvorbe projektu s využitím priestorových prvkov. Štvrtáci odprezentovali svoje projekty na hodine prírodovedy pred spolužiakmi a triednou učiteľkou. Výsledky ich práce skrášľujú triedu. Už sa tešíme na ďalšie projekty.

• Prerušenie výchovno-vzdelávacieho procesu

• Riaditeľka školy prerušuje výchovno-vzdelávací proces pre žiakov ZŠ Škultétyho 1, Nitra, vrátane ŠKD a ŠJ v termíne

od 13. 02. 2024 do 19. 02. 2024 vrátane.

Vyučovanie začne v utorok  20. 02. 2024.

Odôvodnenie:
            Z dôvodu vysokej chorobnosti žiakov RÚVZ v Nitre vydal rozhodnutie o zákaze prevádzky Základnej školy Škultétyho 1, Nitra od  13. 2. 2024 do 19. 02. 2024 vrátane.

Rozhodnutie bude rodičom doručené cez Edupage. Rodičia žiakov prvého stupňa ho môžu použiť ako podklad na vystavenie OČR.

• Hviezdoslavov Kubín I. stupeň

• Na našej škole sa uskutočnilo školské kolo súťaže

Hviezdoslavov Kubín I. kategória žiaci 2. – 4. ročníka ZŠ v prednese poézie a prózy, zúčastnilo sa 32 žiakov.

Výsledky sú nasledovné:

Poézia:

1. miesto     Nina Ďurková IV. C

2. miesto     Lucia Molnárová III. C

3. miesto     Michal Bednárik IV. A

Próza:

1. miesto      Teo Tvrdoň III. C

2. miesto     Eliška Danišíková IV. B

3. miesto     Adrián Michalovič IV. B

Do obvodového kola postupujú:

Nina Ďurková a Teo Tvrdoň

Obvodové kolo bude 27. 2. v KOS Nitra.