• Exkurzia štvrtákov vo hvezdárni v Žiari nad Hronom

• Vo štvrtok sme my, žiaci štvrtých ročníkov, spoločne navštívili hvezdáreň v Žiari nad Hronom. Dozvedeli sme sa zaujímavosti o hviezdach, planétach, súhvezdiach. Zopakovali si vedomosti, ktoré sme sa už naučili v škole. Páčilo sa nám najmä pozorovanie hviezdnej oblohy, ako vyhľadať Polárku a rôzne zoskupenia hviezd. Zaujímavým spôsobom sme si zopakovali pohyby Zeme i iných vesmírnych telies. Nezabudli sme ani na malé vesmírne suveníry.

Dospoznávania, pozdravujú štvrtáci

• Sokoliar Martin v našej škole

• V stredu 20. 4. navštívil našu školu Martin Kvasňovský, vedúci sokoliarskeho krúžku pri Centre voľného času Domino v Nitre. S dvomi dravcami (sokol a výr) predviedol niekoľko ukážok a pozval deti stať sa sokoliarmi.

• Tanečný kolotoč

• Opäť sme 13. 4. 2022 v tanečnej súťaži "Tanečný kolotoč" (regionálne kolo) získali popredné umiestnenia s tanečnými choreografiami a mažoretkami z CVČ pri ZŠ Škultétyho 1 v Nitre!

Svoju súťažnú premiéru dnes mali naše šikovné mažoretky (E. Kallová, D. Bojdová, V. Repárová, E. Lahučká, N. Petríková, E. Moravcová, Z. Čurgaliová, Do. Bojdová, L. Cok, T. Ságová, S. Szárazová, E. Šponiarová, V. Sládečková, D. Švecová) z CVČ pri ZŠ Škultétyho 1 v Nitre a za svoj obdivuhodný výkon získali krásne 1. miesto-s postupom do krajského kola v skupinovej choreografii "Baví nás to!" kategória deti II.

Choreografia "V búrke" v kategórii scénické - juniori získali Flic-flac tanečníčky (S. Naščáková, D. Fintová, V. Vincencová) krásne 2. miesto.

Skupinová choreografia „Oheň“ v kategórii scénické - juniori prekvapivo získala super 2. miesto-s postupom do krajského kola (Tanculienky: D. Smereková, A. Matúšková, S. Mišudíková, O. Oškerská, K. Tonková, T. Vágaiová, A. Savadova, Si. Purmová, Sa. Purmová).

Choreografia v kategórii open-juniori „Na plný plyn“ v podaní Flic-flac S. Majerčákovej, L. Csekeyovej, M. Lukáčovej tiež zaslúžené vyhrala 2. miesto.

V kategórii open-deti II s choreografiou „Radšej knihu“ sa naše Tanculienky umiestnili na krásnom 1. mieste-s postupom do krajského kola (F. Gerhátová, N. Hanzalová L. Knézlová, M. Kunová, S. Štrbáková, T. Vöröšová, E. Čížová, A. Zabková, F. Krištof).

SRDEČNE GRATULUJEME!

uč. Babušíková a uč. Zemanová

• Prváci v divadle

• Dňa 8. apríla 2022 sa triedy 1. A, B, C, D vybrali do Nového divadla v Nitre na inscenáciu známeho
            príbehu „Kocúr v čižmách“ podľa predlohy Charlesa Perraulta. Počas divadelného predstavenia sa
            žiaci zapájali do divadelnej hry a pripomenuli si známe rozprávkové pravidlo, že láska a dobro bývajú
            odmenené. Predstavenie sa žiakom veľmi páčilo a odniesli si so sebou čarovné zážitky.

• 4.C Hodiny čítania v školskej knižnici

• Všetci vieme, že čítanie je veľmi dôležité . Zlepšuje sústredenie, precvičuje náš mozog, rozvíja slovnú zásobu a v neposlednom rade si pri ňom môžeme oddýchnuť i užiť kopec zábavy.

Hodiny čítania trávime spoločne aj v priestoroch našej školskej knižnice.

Marec - Mesiac knihy sme si pripomenuli čítaním rôznych príbehov od rozprávok cez povesti až po príbehy zo života detí.

Každý z nás si svoj príbeh prezentoval pred spolužiakmi. Svoje rozprávanie sme dotvorili peknými ilustráciami.

Dočítania, pozdravujú žiaci 4.C

• 1.C Marec – mesiac knihy – Rozprávkový svet

• Mesiac marec sa niesol v 1. C nielen ako mesiac knihy, ale aj ako rozprávkový svet. Spolu sme si priniesli rozprávkové knihy, predstavili ich a popozerali krásne ilustrácie. Žiaci aj ilustrovali svoje obľúbené príbehy, za čo získali aj odmeny. Taktiež nechýbal súťažno - zábavný program. Každý žiak sa premenil na nejakú rozprávkovú postavu, a tak sa naša trieda zmenila na rozprávkovo. Po dobrom občerstvení sme sa zahrali rôzne hry. Všetci sa tešili nielen z cien, ktoré vyhrali, ale aj z príjemne stráveného času v škole. Mesiac marec sa síce už skončil, ale na žiakov čakajú ešte ďalšie zaujímavé aktivity v spojitosti s knihou.

• Riaditeľské voľno - žiaci 5. - 8. ročníka

• Základná škola, Škultétyho 1,  Nitra

Riaditeľka    Základnej   školy, Škultétyho 1, Nitra  podľa § 150 ods. 5 zákona č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení  niektorých  zákonov v znení neskorších predpisov   poskytuje riaditeľské voľno dňa 06. 04. 2022  žiakom 5. – 8. ročníka  z dôvodu Testovania 9  2022.

Riadne vyučovanie bude pokračovať vo štvrtok dňa 07. 04. 2022.

Mgr. Henrieta Martincová