• WORKSHOP  - VČELOBAL – Chránime prírodu

• V utorok 27.02. sme sa my, žiaci 1., 2., 3. a 4. ročníkov stretli s tímom Včelobalu. S ich pomocou sme si vyrobili vlastný grafický návrh a pomocou voskovania sme vytvorili prírodné bavlnené voskové obrúsky na potraviny.  Vyskúšali sme si samotné voskovanie .

Dozvedeli sme sa , ako sa správne o obrúsok starať – pokrčíme ho  a zohrejeme teplom rúk, vďaka voskovej vrstve sa ľahko prispôsobí akémukoľvek tvaru. Potraviny udrží dlhšie čerstvé a ľahko priľne aj na misu či pohár. Po použití Včelobal opláchneme vlažnou vodou alebo použite ekologický prípravok na umývanie a jemnú hubku. Po umytí stačí nechať vyschnúť alebo utrieť utierkou.

Vieme , že Včelobal je skvelý na balenie čerstvého chlebíka a pečiva. Pečivo bude dýchať, na rozdiel od papierového vrecka si zachová  svoju čerstvosť aj na piaty deň.

Voskové obrúsky Včelobal sú vhodné aj na balenie syrov, ktoré sa nezaparia a udržia si svoju čerstvú chuť. Výnimkou sú plesňové syry, ktorým bude lepšie v inom ekologickom obale.

Je tiež nápomocný pri zbieraní šípok, malín, černíc a iných malých zdravých plodín, pretože je ľahko tvarovateľný do rôznych tvarov vreciek či kornútkov.

Aj týmto spôsobom môžeme spoločne prispieť k ochrane prírody.

Pozdravujú kreatívni žiaci 1.stupňa ZŠ